PMDnin 32.Olağan Genel Kurulu Yapıldı | Parlamento Muhabirleri Derneği

PMDnin 32.Olağan Genel Kurulu Yapıldı


PMDnin 32.Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Ankara Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen Genel Kurulda konuşan PMD Başkanı Göksel Bozkurt, gazetecilerin kamusal görev yaptığını söyledi.
Gazetecilerin, gerçekleri, eğmeden bükmeden sokaktaki insana bildirme sorumluluğu olduğunu ifade eden Göksel Bozkurt, şöyle konuştu:
"Bizim inancımıza göre basın özgürlüğü, özünde halkın haber alma özgürlüğüdür. Basın ve ifade özgürlüğünün sınırları ne kadar genişletilirse demokrasi de o derece korunabilir. Basın, demokrasinin olmazsa olmazıdır.
15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Parlamento Muhabirleri Derneği olarak demokrasi ve sivil yönetimden yana tutum alarak, bu gerçeğin altını bir kez daha kalın çizgiyle çizdik.  Darbe girişimini şiddetle lanetledik.  FETÖnün darbe girişimi gecesi, bir kez daha demokrasinin teminatı olduğumuzu gösterdik. O gece, ölüme meydan okuyarak görev yapan Parlamento muhabirleri nezdinde, topluma gerçeği aktarma çabası veren tüm arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyorum".
"PMD"nin yeni Yönetim Kurulu"na oy birligi ile Göksel Bozkurt, Tülay Ağaoğlu, Nagehan Akbulut, Yurdagül Şimşek, Emine Kaplan, İbrahim Gündüz ve Murat Sahin seçildi...
Yeni Yönetim Kurulu, gelecek günlerde toplanarak görev dağılımı yapacak.
Parlamento Muhabirleri Derneği
2019