PARLAMENTO MUHABİRLERİ ATA'NIN HUZURUNDA | Parlamento Muhabirleri Derneği

PARLAMENTO MUHABİRLERİ ATA'NIN HUZURUNDA

11.10.2021 23:16:14


PARLAMENTO MUHABİRLERİ ATA'NIN HUZURUNDA

Parlamento Muhabirleri Derneği'nin yeni yönetimi Ata'nın huzurunda: "Amacımız her zaman tarafsız, özgür bir ruhla doğruların yanında saf tutmak olacaktır.

"Parlamento MuhabirleriDerneği'ni 25 Eylül Tarihinde yapılan kongresinde seçilen yeni yönetim Kurulu, Başkan Kemal Aktaş başkanlığı'nda Anıtkabir'i ziyaret ederek mozoleye çelenk koyup saygı duruşunda bulundu.

Onur Kurulu üyeleri ve yönetim kurulu yedek üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Anıtkabir özel defterini imzalayan PMD Başkanı Kemal Aktaş, mesajında "gazeteciler olarak daima gördüğümüzü, bildiğimizi ve düşündüğümüzü aktarıp yazma çabası içinde olacağımıza huzurunuzda söz veriyoruz" ifadelerine yer verdi.

Aktaş'ın Anıtkabir özel defterine yazdığı mesaj şöyle:

"Büyük Atatürk

Bizler, önderliğinizde şehit kanlarıyla yazılan bir kurtuluş destanı ve üzerine ulus bilinciyle inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti'nin onurlu birer ferdi, Gazi Meclis çatısı altında görev yapan Parlamento Muhabirleriyiz.

Meslek büyüklerimiz tarafından 57 yıl önce, kurulmuş köklü ve saygın bir meslek örgütünün, Parlamento Muhabirleri Derneği'nin temsilcileri olarak huzurunuzdayız. Mutlu ve gururluyuz.

Böylesine anlamlı bir günde şunu belirtmeliyim ki; amacımız her zaman meslektaşlarımızın gazetecilik onurunu korumak, tarafsız, özgür bir ruhla gerçeğin ve doğruların tarafında saf tutmak olacaktır...

Sizin de altını çizdiğiniz gibi gazeteciler olarak daima gördüğümüzü, bildiğimizi ve düşündüğümüzü aktarıp yazma çabası içinde olacağımıza huzurunuzda söz veriyoruz"

Parlamento Muhabirleri Derneği
2019